Медичний форум в регіонах на тему: «Вдосконалення національної системи охорони здоров’я»


  • Мета заходу: проаналізувати досвід проведення реформи протягом 2018 року, та виокремити вдалі практики в регіонах.
  • Завдання заходу: забезпечити інформаційно-комунікаційну кампанію задля того, щоб мінімізувати критику медичної реформи та реалізувати одне з ключових завдань для громадян — вдосконалити національну систему охорони здоров’я. Акцент направлений на те, що після зміни законодавства та запровадження реформи в сфері медицини має бути вдосконалена національна система охорони здоров’я.
  • Суть заходу: починаючи з часу незалежності в Україні робилися точкові спроби запровадити окремі зміни в галузі медицини. Однак комплексної та стратегічної реформи не було. Протягом 2016-2017 року депутатам та урядовцям вдалося запустили 4 ключові реформи : судову, пенсійну, освітню та медичну.

Багаторічні очікування громадян та запит на реформи, які реалізуються не за один день чи місяць, викликали немало критики. Однак поступово організовувалися і представники влади, і громадські активісти, і почали інформаційну кампанію для того, щоб пояснити громадянам суть реформи і довести, що вона буде реалізована. Пройшов лише один рік, і протягом 2018 року ряд областей прозвітувало про успішність проведення реформи, зокрема що стосується першої ланки лікування. Серед таких областей Вінницька, Рівненська, Тернопільська, Волинська, Одеська, Івано-Франківська.

Враховуючи позитивний досвід впровадження реформи та необхідність її реалізації як національної платформи, вважаємо дуже позитивним для України проїхати з медичним форумом регіонами та розказати, що є позитивний досвід, реформа потрібна і дає свої результати.

Часто через нестачу інформації, або невміння перенести норми закону в практичну площину, ми отримуємо критику тих питань, які затребувані і можливі для реалізації.

У 2019 році ГО «Фундація інноваційного лідерства» спільно з представниками влади міст та областей проведе медичний форум в регіонах. За його підсумками, наприкінці року буде масштабний всеукраїнський форум в Києві, на якому ми зможемо показати результати медичної реформи і посприяємо її подальшому проведенню задля вдосконалення національної системи охорони здоров’я.

ПРОГРАМА ФОРУМУ


Відкривають захід

народний депутат України Ігор Побер,
міський голова Тернополя Сергій Надал,
голова ГО “Фундація інноваційного лідерства” та МБФ “MANUS DEI” Андрій Доценко

Дата проведення — 26 березня 2019 року
Час проведення заходу — з 10 до 14 години

Місце проведення — Український дім «Перемога», місто Тернопіль, бульвар Тараса Шевченка, 27


10.00-10.30 – реєстрація учасників, кава-брейк

Перша панельна дискусія (з 10.30 до 12.00)

Що таке сучасна медична реформа – від прийняття законів до практичних змін на місцях

Модератор панелі — Костянтин Надутий


Ростислав Левчук

начальник відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення Тернопільської міської ради, кандидат медичних наук «Муніципальне замовлення як механізм модернізації галузі»

Наталя Лісневська

Голова Української Федерації громадських організацій сприяння охороні здоров’я громадянського суспільства «Формування спроможної мережі та взаємодія з НСЗУ: проблеми та шляхи вирішення»

Микола Медвідь

Директор КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» «Організація первинної медичної допомоги в умовах Тернопільської ОТГ»

Микола Тищук

Голова правління Всеукраїнського лікарського товариства «Лікарське самоврядування – європейські традиції та українські реалії»


12.00-12.30 – кава-брейк

Друга панельна дискусія (з 12.30 до 14.00)


Від чого залежить успіх реформи в сфері охорони здоров’я

Модератор панелі — Наталія Лісневська

Костянтин Надутий

Уповноважений координатор УМЕС, член Президії Національної лікарської Ради, «Стратегія і тактика змін, що треба робити тут і зараз»

Олеся Дацко

Кандидат економічних наук, заступник голови ГО «Центр суспільних інновацій», «Забезпечення соціально-економічної безпеки громадян в процесі медичної реформи в Україні»

Юрій Бородін

Експерт страхового ринку «Страхова медицина в національній системі охорони здоров’я»

Ігор Найда

Член Координаційної ради УМЕС, керівник ініціативи «Сходи в майбутнє», «Якість команд змін – запорука ефективної реформи»