В Тернополі стартував медичний форум

У Тернополі 26 березня стартував медичний форум “Вдосконалення національної системи охорони здоров’я”. Це масштабна всеукраїнська кампанія, направлена на реалізацію медичної реформи та вдосконалення національної системи охорони здоров’я. Огранізатори планують проаналізувати досвід проведення реформи в регіонах протягом 2018 року, виокремити вдалі практики і допомогти покращити медичне забезпечення в Україні.

В регіонах медикам особливо важко переходити на нову систему роботи, тому масштабна інформаційно-комунікаціяна кампанія має спростити впровадженя змін в системі охорони здоров’я. “Я вдячний представникам влади та медикам області, що проявили зацікавленість і долучилися до обговорення важливої теми. Адже без якісної і доступної медицини не може обійтися ніхто з нас. В Тернополі ми почуємо про здобутки, зрозуміємо, що не вдається. І спільно знайдемо шлях, щоб запроваджена реформа принесла результат і медицина стала якісною і доступною”, – зазначив засновник Благодійного фонду “Manus Del” та ГО “Фундація інноваційного лідерства” Андрій Доценко.

До привітань долучитися народний депутат України Ігор Побер, міський голова Тернополя Сергій Надал, представники медичної спільноти міста. Присутні запевнили, що в Тернополі в медичній сфері з початком реформи позитивні зміни можна помітити. “Нам дуже приємно відмітити те, що заслуги охорони здоров’я міста оцінені на державному рівні. Сьогодні ми готові ділитися досвідом, комунікувати з різними містами для того, аби передати свій досвід, висловити зауваження і розвивати ту реформу, яка успішно стартувала в країні”, – розповів присутнім начальник відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення Тернопільської міської ради Ростислав Левчук.

Говорили і про недоліки з якими зіткнулися лікарі та пацієнти. У міській раді впевненні, такі форуми допоможуть частково вирішити ці проблеми. “Ми хотіли б, щоб такі форуми сприяли тому, аби ви мали можливість розказати про проблеми, яке ваше бачення майбутнього розвитку і що треба зробити для комфортної роботи лікаря і для надання медичних послуг кожному мешканцю”, – додав міський голова Тернополя Сергій Надал.

Присутні погодилися з тим, що якість медицини в усіх регіонах різна, але лише від кожного з нас зараз залежить шлях вдосконалення національної системи охорони здоров’я. Організатори зазначили, що надалі такі ж зустрічі з медиками планують проводити і в інших регіонах України. Наприкінці року в Києві відбудеться масштабний підсумковий форум, на якому спікери з різних куточків країни розповідатимуть про результати реформи та запропонують дорожню карту її вдосконалення.