Конференція «Шлях до економічного прогресу України»

29 березня у готелі «Fairmont» відбулася конференція на тему: «Шлях до економічного прогресу України». Розпочав захід Андрій Доценко – засновник ГО «Фундація інноваційного лідерства», організатор конференції «Шлях до економічного прогресу України». Андрій Доценко провів паралелі економічного розвитку від минулого до сьогодення, торкнувся болючої теми війни, та її впливу на економіку країни, проаналізував досвід країн «тигрів» та сусідньої Польщі, а на завершення свого виступу, голова громадської організації, побажав всім українцям єднання, задля спільного вирішення проблем, що існують в нашій державі, нагадавши учасникам конференції, що кожен повинен починати із себе та не забувати про свою власну відповідальність. Після чого, слово надали Ніні Южаніній – голові Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики, яка поділилася з учасниками конференції своїм думками, чому Україна має такий економічний розвиток сьогодні, торкаючись історичних процесів, а також відмітивши, що в Україні вкрай велика прірва між багатими та бідними, ця тотальна несправедливість, змушує українців щоденно шукати цієї справедливості за межами України.

Першу панель «Минуле, теперішнє та майбутнє» почесно розпочав перший Президент України – Леонід Кравчук, який дав відповіді на запитання, чому Україна не змогла провести необхідні реформи ще в 90-х роках, як це зробила, в свою чергу, Польща, чому Україна знаходиться в такому економічного стані сьогодні та хто в цьому винен. Перший Президент України, з сумом сказав, що поляки йдуть однією дорогою, вони сперечаються між собою по цій дорозі, але вона в них одна, на відмінно від українців, які і сперечаються, і йдуть різними шляхами, хто на захід, хто на схід. Перший Президент України, наголосив також на тому, що протягом 27 років незалежності України так і не була сформована чітка економічна політика держави, визнаючи, помилки влади під час свого керівництва державою. Перший Президент наголосив на важливості розвитку політичної свідомості та культури суспільства в Україні, адже без цього неможливо буде сформувати дійсно ефективну політичну еліту.

Віктор Суслов – Міністр економіки України (1997-1998); Народний депутат 2-го та 3-го скликання; Кандидат економічних наук, доцент розповів, які  були основні помилки України, на шляху переходу від радянської системи економіки до сучасної.  Павло Шеремета – Міністр економічного розвитку і торгівлі України (2014 Провівши антології України з іншими країнами, поділився своїми думками щодо  моделей економічного розвитку та про необхідність проведення реальних реформ в Україні, які змогли перезапустити економіку. Підвела підсумки першої панелі, модератор – Тетяна Хмельницька – ведуча студіі LIVE телеканалу 112 Україна.

Другу панель «Глобальні економічні потрясіння» розпочала модератор Катерина Одарченко – політичний консультант, партнер компанії Sic Group, яка запитала спікерів, яку ж економічну модель потрібно вибрати Україні?

Олександр Громико – президент Української асоціації виробників, засновник компанії Saturn, що входить в KTD Group – однієї з лідерів ринку побутової техніки України за обсягами реалізації товарів під власними торговими марками поідлився своїм баченням розвитку України, до дискусії долучилася Тетяна Коротка – заступник бізнес-омбудсмена, фахівець у сфері фінансів та управлінні великими проектами з економічного розвитку.

Віктор Галасюк – народний депутат України (РПЛ), Голова Комітету ВР з питань промислової політики та підприємництва, президент Української асоціації Римського клубу поділився своїми думками щодо важливості переходу економіки України від сировинної до конкурентної, з виготовленням високо-технологічної продукції. Народний депутат вважає, що Україні слід вкладати кошти в модернізацію підприємств, в науку, та технологічні розробки. Адже сьогодні наша держава  – це сировинний придаток світового ринку, який експортує напівфабрикати, сировину та продукцію з низькою часткою доданої вартості. Як наслідок — високий ступінь деіндустріалізації економіки України, високі валютні ризики та гостра чутливість платіжного балансу країни до кон’юнктури міжнародних сировинних ринків. Ліна Клєбанова – замголови Комітета Підприємців України (КП), співкоординатор B2F:Бізнес за майбутнє  наголосила на важливості лібералізації економіки України та проведення  ліберальної податкової реформи.

Третю панель «Індустріальна революція 4.0» розпочав модератор, економicт-мiжнародник Андрій Блінов, який разом зі спікерами:  Валерієм Яковенком – співзасновником і керівником компанії DRONE.UA, Андрієм Кривоносом – директором  Асоціації франчайзингу (Україна), Михайлом Чобаняном – засновником криптобіржи «KUNA» і «Blockchainhub.one» підняли такі питання, як феномен бізнес моделей побудований за принципом «Agile». Важливість розвитку промисловості, яка працює на таких передових технологіях, як штучний інтелект та блок-чейн. Що змінили логістичні постачання Supply Chain. Та що чекає людство, та й Україну в тому числі, в процесі роботизації. Що це принесе із собою: прогрес чи можливо навпаки це новий виклик для людства? Та чи зможе Україна стати Хабом 4-промисловї революції.

 

На завершення конференції, учасники під керівнцтвом Андрія Кашпура учасники мали змогу практично попрацювати в групах та самостійно змоделювати економічний розвиток України. Робота проводилася за науковою методикою Simulation World – Reality (SW-ReaLity) за якою ігрові команди покроково взаємодіють з внутрішніми та зовнішніми стейкхолдерами, випробовуючи ефективність власного шляху вирішення поставленого завдання. В цій моделі будуть задіяні такі стейкхолдери, ролі яких виконують запрошені експерти: «Українська державна влада», «Євросоюз», «США», «Росія». Учасники конференції мають можливість взяти участь у одній з ігрових команд моделювання або в стейкхолдерній групі «громадськість України».

За детальною інформацією прохання звертатись за номером: +38 044 227 94 20