В Києві відбувся медичний форум

7 листопада в Києві відбувся медичний форум “Медична реформа: місія (не) здійсненна”, під час якого народні депутати, експерти та медики обговорювали проблеми впровадження медичної реформи, та шукали відповідь на ключове питання – коли в Україні буде якісна і доступна медицина. Як зазначили організатори ГО “Фундація інноваційного лідерства”, медична реформа породила багато розмов, дискусій, страхів. Хтось оптимістично переконує, що все вдасться і медицина нарешті в Україні буде якісною і доступную. Хтось налаштований песимістично і висловлює власні аргументи.

Головне завдання Форуму — розібратися в місії медичної реформи. Серед спікерів — народні депутати Ольга Богомолець та Сергій Мельничук. Експерти ма медики: Андрій Доценко, Лариса Лавренюк, Костянтин Надутий, Валентина Маркевич, Олег Панасенко, Даніель Карабаєв, Андрій Харьков, Василь Апасов. Кожен по своєму коментував медичну реформу, а спільним став висновок про те, що закон прийнятий і на сьогодні має виконуватись.

Однак це не означає, що треба стояти осторонь і спостерігати за неробочими моментами в законодавстві. Навпаки, потрібно проводити відповідні інформаційні заходи, організовувати робочі дискусії, проводити круглі столи для того, щоб удосконалити реформу і досягки місії, яка полягає в тому, щоб медицина в Україні нарешті стала якісною та доступною. Головне збагнути, що для реформи потрібна працююча збалансована економіка. Адже медична реформа без грошей має ціну – життя людей, – відзначив один зі
спікерів.

На Форум запрошували представників Міністерства охорони здоров’я та Національної служби здоров’я Україні, однак через завантажений графік керівництво не змогло приєднатись до заходу, хоча й відмітило його важливість. Засновник Фундації інноваційного лідерства Андрій Доценко зазначив, що вірить в медичну реформу. Водночас вважає, що експертне середовище, громадські організації і благодійні фонди, які активно допомагають медичним закладам задля того, щоб покращити ситуацію в медичній сфері, мають допомагати державі, але не замінювати її функцій. Також організатори пообіцяли, що подібні заходи будуть проводити в містах України, щоб посилити інформаційно-комунікаційну кампанію щодо медичної реформи.